V Návsí děkovali za úrodu

NÁVSÍ Nastal čas dožínek, který se slaví na konci žní. V Návsí v sobotu na svátku sklizně poděkovali za úrodu.

Hlavními organizátory byla firma Netis, a.s. ve spolupráci s Obcí Návsí.

Celý dožínkový obřad začal v evangelickém kostele, kde pastor Jan Fojcik poděkoval za úrodu a požehnal dožínkový chléb. Návsím do kulturního areálu prošel průvod.

Dožínkový obřad vedl Tadeusz Filipczyk. Hospodářům – řediteli firmy Netis,a.s. Robertu Cieślarowi, starostce obce Lence Husárové – byly předány dožínkové věnce. Ředitel firmy Netis Robert Cieślar poděkoval všem zaměstnancům za dobře odvedenou práci a obci za skvělou spolupráci.

Pak zazpíval ženský pěvecký sbor z Návsí Melodia a mužský sbor s Jablunkova Gorol.

Poté se moderování ujal místostarosta Marian Waszut.

V programu se předvedli i Górole z Mostů u Jablunkova. A protože Mostorze v poslední době řeší, zda u Jablunkova chtějí či nechtějí být, na pomoc jim přišpěchal místostarosta obce Marian Waszut se skvělým nápadem, mezi publikem zařídil hlasování.

-Gorole czy Górole, z Mostów u Jabłokowa czy jyny z Mostów – wy to mocie na tych Mostach komplikowane, bo nie wiycie, czy u Jabłonkowa czy ni. Móm napad, my to tu wyrzeszymy za was. Przeprowadzymy krótki, ale  skuteczne referendum. Tak ludzie, nagotujcie sie. Gdo chce, aby Mosty były u Jabłonkowa, dźwignijcie rynke – roz, dwa, trzi…..skoro wszecy. Gdo je przeciw…..jedyn, drugi…..wiyncej żodyn? Dómy to do zapisu, że Nowsianie chcóm Mosty u Jabłonkowa, podpiszym to i poślym na gmine do Mostów u Jabłokowa.-

Na scéně vystoupil soubor Łączka z Bystřice, Karel Tacina s ozembuchem.

Husí kůže naskakovala, když zpívala Beata Kantor a Vladislav Czepiec.

Všechny roztančil Dechový orchestr Jablunkovanka.

Pak už návštěvníci tančili a zpívali u rytmu Adam Ďurici s kapelou a skupiny S.T.S.

Celý program odstartoval už dopoledne, návštěvníci si mohli prohlédnout veterány, motokáry, zemědělskou a hasičskou techniku. Nechybělo ani exhibiční fotbalové utkání, kdy se proti sobě postavili „Żónaci x swobodni“. Tentokrát vyhráli „Swobodni“.

 

 

Komentáře