V Návsí mají vicemistra světa

NÁVSÍ, MINEHEAD Adam Gawlas se včera večer stal vicemistrem světa hráčů do 23 let v šípkách. V sedmnácti se tak zařadil mezi světovou elitu.

Finále se konalo v anglickém Minedeadu a soupeřem Adama Gawlase byl Angličan Luke Humphries, který ho porazil 6:0. Nicméně účast na mistrovství světa je pro rodáka z Návsí zajisté obrovskou zkušeností a motivaci do budoucna.  Adam ukázal, že talent mu rozhodně nechybí, vždyť je mu sedmnáct let, šipky hraje jen pár měsíců a za poslední tři měsíce dokázal neuvěřitelným způsobem prorazit mezi světovou elitu.

Účast ve včerejším finále si Adam Gawlas zajistil na začátku listopadu v anglickém Wiganu, kde se konalo mistrovství světa šipkařské organizace PDC v kategorii hráčů do 23 let. Porazil dalších pětadevadesáti hráčů a jak první český hráč v historii se probojoval k souboji o mistrovský titul.

Ještě letos ho čeká finále JDC World Darts Championship, které se uskuteční v rámci PDC World Championship v Ally Pally. Utká se s irským závodníkem Keane Barry. V příštím roce na Grand Slam of Darts si zahraje proti těm nejlepším z PDC a BDO.

Budeme držet palce.

 

Komentáře