V Návsí rovněž společně posnídali sousedé

NÁVSÍ Krásné slunečné počasí, dobré jídlo a pití, skvělá muzika, usměvaví sousedé, tak by šlo ve stručnosti popsat Sousedskou snídani, která tentokrát proběhla v Návsí U Hospůdky.

Hlavní iniciátorkou snídaně byla Pavla Golasovská společně s Matici slezskou v Návsí.

„Dnes jsou tomu přesně 4 roky, kdy jste v rámci Sousedských snídaní začali s námi společně snídat. Nejprve jsme začali na náměstí v Třinci, pak jsme rozšířili pole působnosti a začali organizovat Sousedské snídaně v obcích. Na vesnici snídaně má trochu jiné kouzlo než ve městě, je to víc osobní, sousedé se většinou znají,“ zhodnotila v Návsí Sousedské snídaně Pavla Golasovská.

Servírovalo se zdravé bábovky, tvarohové koláče.

K ochutnání byly chlebíčky, jednohubky s různými druhy pomazánek.

Dva muzikanti, Karel a Josef, kteří hráli na harmonice a vozembouchu k poslechu a zpěvu už od rána, přispěli ke skvělé náladě, která v Návsí panovala.

Dorazila i starostka Návsí Lenka Husarová a přinesla vlastnoručně upečené borůvkové muffiny.

S dobrou náladou přišel i starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Je fajn vidět, když se sejdou sousedé u společného stolu, na který téměř každý přispěl nějakou dobrotou, ke které si dávají kávu nebo čaj do svých hrníčků. Když jim k tomu vyhrává harmonika s vozembouchem a z oblohy se směje ranní sluníčko, nemá takové „sousedění“ žádnou chybu. Vědět, kdo je můj soused je v dnešní individualistické době velmi důležité. Nezavírat se za vrata svého obydlí, nestavět vysoké ploty, ale pěstovat a udržovat sousedské vztahy, to je jeden z cílů Sousedských snídaní,“ dodala Golasovská.

Komentáře