V Neborech se to talenty jen hemží

NEBORY Rodinná atmosféra panovala na další edici soutěže Nebory mají hodně talentů/Niebory mają wiele talentów, kterou pořádala minulý čtvrtek Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Neborech. 

Soutěžily děti z českých a polských škol, které předvedly, v čem jsou opravdu dobré. A tak se na scéně zpívalo, recitovalo, tančilo. Publiku se dokonce předvedli i tatínkové, kteří hudebně doprovázeli své ratolesti na soutěži.

„Je skvělé, že u nás takovou soutěž máme, děti můžou ukázat, co umí. Ale co je důležité, musí se na ni připravit, přistupují k ní velmi zodpovědně a dobrovolně trénují, což je důležitější než samotné výsledky,“ těšila se jedna z maminek.

Vše bedlivě sledovala, jednotlivá vystoupení komentovala a nakonec nejlepší vystoupení vybrala porota ve složení Petr Šiška, Szymon Piotr Brandys a Adolf Bolek. Úkol měla velmi těžký, protože všechna soutěžní čísla byla skvělá.

První cenu si vyzpívala Adéla Cemerková, druhou příčku získaly Ela a Anita Tomankovy. Na třetím místě se umístily ex equo Karolina Żmija i Klaudie Bojková. Cenu publika si odnesly Karolína Raszková a Adéla Cemerková.

„Myslela jsem si, že letošní ročník bude poslední, ale děti se už připravují na další ročník, tak se uvidíme i v příštím roce,“ řekla Halina Szczotka, která s nápadem přišla.

Komentáře