V neděli odstartují Třinecké adventní večery

TŘINEC Na náměstí Svobody v Třinci letos již pošesté si budete moct užít vánoční atmosféru během adventního období. Tradiční třinecké adventní podvečery začnou již tuto neděli 8. prosince a potrvají do soboty 21. prosince. Adventní večery organizují Coffee&Coctail Bar Destiny spolu se statutárním městem Třinec.

Adventní večery budou probíhat denně od 15.00 do 19.00 hodin. A na co se můžete těšit? K ochutnání budou různé druhy punčů, svařeného vína i netradiční kávy, ke koupi sladké i slané dobroty, drobné dárky a vánoční dekorace.

V soboty 14. a 21. 12. bude „vánoční městečko“ i s bohatým programem otevřeno již od 13.00 hodin.

„Těšit se můžete na 30 atraktivních, většinou hudebních, vystoupení. O letošní zahájení adventů, který bude poprvé v neděli, se postarají dvě skvělé kapely – místní Dr.Ong a pražská BROUCI BAND – The Beatles Revival. V dalších dnech se budou na pódiu střídat místní kapely, sbory a talentovaní mladí umělci (Drnkálisti, Magdon, Gorol, Hutnik, Cafe ´80, MMP, aj.).  Těšit se můžete i na vystupující z Prahy a Plzně  – HAMLETI vč. Aleše Hámy a Dalibora Gondíka, Kaczi, Znouzectnost, letos poprvé také vystoupí zahraniční kapely z Polska a Slovenska – Akurat, Ja Ty a Rolo. V programu bude zastoupena celá řada hudebních stylů – od folku, country, přes rock, pop, až po jazz a alternativní muziku. Skvělou tečkou za dvoutýdenním adventním maratonem bude vystoupení téměř 30členného seskupení Family Gospel Ostrava a ohňostrojové rozloučení. To všechno se může uskutečnit díky finanční podpoře MS kraje, statutárního města Třinec a místních sponzorů,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů Roman Sikora.

Součástí programu jsou i vystoupení místních mladých umělců, své umění předvedou žáci souboru zobcových fléten Píšťalička ZUŠ Třinec, žáků soukromé ZUŠ Tutti Music Třinec a studentů třineckého gymnázia – kapela The Striped.

Pro ty nejmenší je připravený zábavný interaktivní program S anděly o Vánocích aneb Pohádka o Ježíškovi.

Adventní večery pořádá Coffee&Coctail Bar Destiny spolu se statutárním městem Třinec.

 

 

Komentáře