V plánu byly dvě sloky české hymny, nakonec zazněla i slovenská

TŘINEC U příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky byla v parčíku u Základní umělecké školy  vysazena pamětní lípa. Kromě představitelů města, železáren, kraje a církví lopatu do ruky vzali také ostatní lidé, kteří se přišli podívat na tento slavnostní akt.

O příjemnou atmosféru se postaraly děti ze Základní umělecké školy, před kterou pamětní lípa roste a také Dechové kvarteto SCEAV Oldřichovice (na snímku).

Akce se zúčastnili také konzul Polské republiky v Ostravě Janusz Bilski s manželkou a senátor Jiří Cieńciała.

Úvodní slovo pronesl pastor Slezské církve evangelické Michal Klus.Třinecký farář František Vrubel představil zajímavou interpretaci slov české hymny. Připomněl také, jak důležité jsou pro společnost kořeny.

Generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek popřál regionu, ať se v něm rodí hodně dobrých nápadů, díky kterým se Třinec bude rozvíjet.

Po proslovech všichni přítomní zazpívali českou hymnu. Podle zákona hymnu tvoří pouze první sloka písně „Kde domov můj“, v Třinci zněly obě sloky, po kterých následovala i slovenská hymna. Jako první lopaty vzali do ruky primátorka Věra Palkovská a generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Poté lopaty putovaly i do rukou jiných účastníků akce.

Ruku k dílu přiložily i děti.

Průběh akce můžete vidět zde.

Komentáře