V Polsku budou hospody od zítřka zavřené

  ČR/PL Po zavření hospod, restaurací a barů českou vládou, nemalá část obyvatel pohraničí se u piva scházela v Polsku. Od soboty to však už nebude možné, neboť kvůli koronaviru  gastronomie v Polsku musí omezit provoz.

  Nová koronavirová opatření v Polsku budou platit od zítřejšího dne, tedy od soboty 24. října  a po minimálně dva týdny. Obchody zůstávají otevřené, taktéž kulturní instituce, zavírají však aquaparky, posilovny a bazény. Gastronomie může fungovat pouze „přes okénko“, tedy vydávat nebo rozvážet jídla.

  Prozatím je hranice mezi Českou republikou a Polskem otevřená, kontroly nejsou. Nicméně podle nařízení české vlády platí omezení vstupu cizinců na území ČR. Polský premiér zase podotknul, že pokud v Polsku nová opatření koronavir neomezí, bude zvažováno například i opětovné zavření hranice.

  V současné době je v ČR nakažených koronavirem 134 tisíc lidí (z toho skoro pět tisíc je hospitalizováno), v Polsku je nyní nakažených 120 tisíc lidí (dnes přibylo více než 13 tisíc), na celém světě má nyní koronavir více než 12 milionů lidí.

   

  Komentáře