V Ropici na přejezdu vlak narazil do auta

Ilustrační foto

ROPICE Včera odpoledne vlak smetl auto na železničním přejezdu v Ropici. Dvě osoby, které jely autem, byly po nehodě v bezvědomí a v přímém ohrožení života.

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 17. října večer u vážné dopravní nehody v Ropici, kdy po 18 hodině se na přejezdu střetl vlak s osobním autem.  Na místo neprodleně vyjel tým rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a vzlétl ostravský vrtulník Letecké záchranné služby.

Záchranáři měli v péči dvě osoby, které cestovaly v automobilu – mladého muže, jehož totožnost během zásahu neznali, a jednadvacetiletou ženu. – Oba pacienti byli v bezvědomí a jejich život přímo ohrožen. Muže z vozidla museli vyprošťovat hasiči. U postižených zjistili zasahující lékaři poranění hlavy, vyslovili podezření také na vícečetná další zranění. Pacienty bylo nutno intubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři provedli i další potřebná opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče a připravili je k transportu do ostravské Fakultní nemocnice. Muže přepravil na tamní urgentní příjem vrtulník, ženu sanitní vozidlo – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Komentáře