V Třinci bude nových 67 parkovacích míst

TŘINEC Máme pozitivní informaci pro řidiče – na Terase už brzy bude nových 67 kolmých parkovacích míst. Jejich výstavba ale bude vyžadovat po místních hodně trpělivosti.

Parkovací místa vzniknou na Slezské ulici, kromě nich se zde lidé dočkají rekonstrukce cesty i chodníků, nového veřejného osvětlení i nově osázené zeleně.

„Stávající parkovací stání s podélným řazením podél celé komunikace od křižovatky s ulicí Lidickou po křižovatku se Seifertovou ulicí budou nahrazena novými kolmými parkovacími místy. Ty vzniknou v zeleném pruhu mezi stávajícím chodníkem a komunikací,“ popisuje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Dodává, že řešená parkovací místa jsou navržena z několika samostatných parkovacích ploch, mezi nimiž vznikne více menších ostrůvků zeleně, které budou osázeny stromy a trvalkami.

Pracovat se na Slezské ulici začne už po Velikonocích, 4 dubna. Po dobu stavby bude pro parkování určena plocha na točně autobusů na ulici Lidické.

„V souvislosti s revitalizací této lokality čeká občany v nadcházejících měsících stavební ruch a dopravní omezení, proto se k nim obracím s prosbou o pochopení a trpělivost. Na druhou stranu se můžeme těšit na to, že po ukončení rekonstrukce se v těchto místech zlepší situace s parkováním,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Komentáře