V Třinci bude premiéra filmu Arthura F. Sniegona

sdr

TŘINEC Do třineckého kina Kosmos přiletí 2. června z Afriky ochránce slonů Arthur F. Sniegon aby představil svůj dokumentární snímek „Zde jsou sloni“. Kino Kosmos se stane prvním místem v ČR, kde se bude tento film promítat.

Známý bojovník proti pašerákům slonoviny po tříhodinovém filmu bude připraven zodpovídat otázky. Návštěvníci si v předsálí kina mohou prohlédnout výstavu jeho fotografií z Afriky.

Arthur F. Sniegon, zakladatel organizace Save-elephants, putoval Afrikou 15 měsíců, během kterých dokumentoval masakrování slonů.

„Elefangelista Arthur, jak sám sebe nazývá, mimo jiné shromažďuje důkazy pro odhalování lovců a překupníků se slonovinou pod maskou tajného agenta. Následuje jejich zatčení v přímém přenosu. Při putování také pomáhá ochranářům přírody s obojkováním divokých slonů. Během své cesty se dostává do nebezpečných míst s divokou zvěří, mouchami tse-tse a několikrát prodělává záchvaty malárie. To jsou jen útržky toho, co vás ve filmu čeká,“ uvádí Klára Vaníčková ze Save-Elephants.

Komentáře