V Třinci jezdí nové autobusy. Dieselové.

TŘINEC Od 1. ledna začaly v Třinci jezdit nízkoemisní dieselové autobusy SOR NS 12. Sedmnáct nových autobusů tak doplnilo deset elektrobusů Škoda Perun, které v Třinci jezdí už od roku 2017.

Nové autobusy SOR NS 12 vozí cestující městskou dopravou v Třinci na nádraží, k nemocnici, na magistrát nebo do průmyslové zóny. – Třinec pokračuje v naplňování principů „chytrého města“, které v sobě zahrnují i podporu kvalitní a ekologické mobility. Doprava se v našem městě podílí významnou částí na prašnosti a zhoršené kvalitě ovzduší, a proto máme velikou radost, že našimi ulicemi budou mimo elektrobusů jezdit i nejmodernější autobusy, splňující velmi přísná kritéria ochrany životního prostředí – uvedla primátorka města Věra Palkovská.

V Třinci jsme tento typ autobusů nasadili poprvé. Pod Javorovým nyní jezdí to nejmodernější, čím v současné době naše Skupina disponuje – uvedl Daniel Adamka, generální ředitel společnosti Arriva, která ve městě zajišťuje spoje MHD.

Nové, plně klimatizované autobusy, které pojmou až sto lidí, jsou vybavené výklopnou plošinou pro nástup cestujících na invalidním vozíku a informačním systémem pro sluchově a zrakově postižené občany s vazbou na povelový vysílač nevidomého. Sedačky jsou v antibakteriálním provedení a vodotěsné. Dveře se budou otevírat pouze na základě požadavků cestujících, čili by se měly v zimních měsících omezit tepelné ztráty. Vysoký komfort je pak k dispozici řidičům.

Vedení města si od nasazení pohodlných autobusů slibuje to, že jízdu autobusem bude využívat větší množství občanů než doposud. Ceny jízdného se pro tento rok v Třinci nemění.

Foto: TZ

Komentáře