V Třinci roste nová tělocvičná. Hotová by měla být už v květnu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC U polské školy v Třinci roste nová tělocvična. Měla by sloužit žákům polské ZŠ Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykové ZŠ, ale i široké veřejnosti, sportovním klubům, rodičům.

Stavba tělocvičny vyjde zhruba na 68 milionů korun bez DPH.

„Hrubá stavba je hotová, ocelová konstrukce je postavena, objekt je opláštěn a v současné době se soustřeďují práce dovnitř. Jsou hotovy betonové podlahy, rozvody topení, dokončují se elektrorozvody, pracuje se na protipožárním podhledu a v zázemí provádíme obklady a dlažby. Následně přijdou na řadu sádrokartonové podhledy a další intenzivní práce vedoucí k definitivnímu dokončení stavby. Až počasí dovolí, budeme ještě pracovat na exteriérech a dokončení komunikací,“ vyjmenoval během včerejšího kontrolního dne stavbyvedoucí Pavel Baraník ze zhotovitelské firmy Hochtief CZ.

Žáci se můžou kromě samotné tělocvičny těšit také na menší zrcadlový sál, který využijí například při rytmice nebo tanci. Budova bude vybavena také elektronickou tabulí, teleskopickou tribunou, sportovním zařízením a ochrannými sítěmi.

Projekt pamatuje i na učitele tělocviku, kteří zde budou mít své kabinety. Samozřejmě součástí budovy bude i sociální zařízení včetně sprch. Sportovní hala nabídne veškeré potřebné zázemí pro řadu sportů jako je volejbal, košíková, házená, badminton, florbal atd.

Komentáře