V Třinci rozsvěcovali bez elektřiny

TŘINEC Mikuláš v autobuse? V Třinci včera jezdil dokonce i s čertem a andělem. 

Lidé si vánoční atmosféru na jarmarku užívali.  „Včerejší mikulášský jarmark zaznamenal jednu z největších účastí návštěvníků ve své historii,“ pochvaluje si akci třinecká radnice.

Nicméně adventní atmosféru narušily výpadky elektřiny. Z toho důvodu hlavní hvězda Mikulášského jarmarku Milan Peroutka nemohl vystoupit. Bez elektřiny nefungovaly také některé stánky.

Kdo za to všechno může? „Uvedená porucha byla způsobena přetížením sítě pořadatelů,“ neměl pochyb Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

„Výpadky zřejmě vznikly přepětím způsobeným nezjištěným elektrickým zařízením za rozvaděči v majetku města. Přepětí mohl vyvolat vadný spotřebič. Podíl na výpadku mělo i sněžení a s ním spojená vlhkost, která také ovlivňuje správný chod elektrospotřebičů používaných v exteriéru,“ uvedla Šárka Szlaurová, tisková mluvčí radnice.

Dodala, že tyto závady nelze předem předvídat a vyloučit. „Přesto budou podniknuta do budoucna opatření jak ze strany společnosti Trisia, a.s., jakožto pořadatele, tak ze strany města, aby se obdobné komplikace nestávaly. Všem účastníkům jarmarku se omlouváme, a věříme, že i přes popsané události byl celkový dojem z mikulášského jarmarku pozitivní,“ řekla mluvčí radnice.

 

Komentáře