V Třinci se konalo setkání na podporu Ukrajiny

TŘINEC Dnes v 17 hod. na náměstí Svobody v Třinci se konalo setkání  „Třinec stojí za Ukrajinou“, během kterého přímo na místě obyvatele města mohli podpořit Ukrajinu finančním darem.

Nejdříve zazněly hymny České republiky a Ukrajiny, následně primátorka Třince Věra Palkovská a generální ředitel TŽ Jan Czudek apelovali na občany, aby finančně podpořili Ukrajinu, která je nyní ve válce s Ruskou federací.

Vyjádřujeme podporu Ukrajině a vyzyváme občany Třince, aby prostřednictvím finanční sbírky pomohli ukrajinskému lidu – uvedla primátorka města. Přímo na místě, před kulturním domem Trisia, byly umístěné pokladničky Charity Třinec, do kterých občané mohli přispět. (Třinec totiž nepořádá peněžní veřejnou sbírku, ale podporuje veřejnou sbírku Charity Třinec, proto pokladničky této organizace.). Kulturní program připravila třinecká Základní umělecká škola.

Další benefiční akcí na podporu Ukrajiny, která ten den v Třinci proběhla, resp. probíhá, je akce kina Kosmos  „Kup vstupenku pro Ukrajinu“. Jedná se o benefiční projekci nového českého filmu Okupace, jinak řečeno celý výtěžek z koupě vstupenek na toto představení bude zaslán na sbírkový účet pro napadenou Ukrajinu.

 

 

Komentáře