Vánoční koncert v Písku

PÍSEK V pátek odpoledne se v Evangelickém kostele v Písku rozezněly koledy a vánoční písně. Konal se tam Vánočního koncert, který pořádala Základní a mateřská škola Písek.

Nejdřív vystoupily děti z mateřské školy s polským jazykem vyučovacím. Zazpívaly známé polské koledy a vánoční písně. I když je ze scény moc nebylo vidět, bylo je ale slyšet a podmanily si srdce publika.

Velký potlesk sklidily rovněž písecké pěvecké školní sbory, které předvedly písně s vánoční tématikou. Mladší sbor dirigovala Martina Stonawská, na klavír doprovázela Markéta Wiszczorová. Starší sbor zpíval pod taktovkou Marie Czepczorové a doprovázela Martina Stonawská.

Scéna patřila také hostům. Vystoupili Gajdoši ze ZUŠ Tutti music Třinec a Folklorný súbor Nábrežníček z Kysuckého Nového Mesta.

Koncert v kostele je vždy skvělým zážitkem. A byla to pravda, koncert v Písku stál za to. Nenechali si ujít zejména rodiče a příbuzní malých zpěváků. Atmosféra celého koncertu se nesla v přátelském a uvolněném duchu, odměnou všem účinkujícím byl dlouhotrvající potlesk vyplněného kostela.

Komentáře