Vánoční strom svítí už i v Třinci

TŘINEC První adventní neděle na Náměstí Svobody v Třinci se nesla ve znamení vánoční atmosféry. Konal se zde tradiční Mikulášský jarmark.

Pohádkové příběhy pro děti, stánky s různými dobrotami, medovými perníčky, punčem či vánoční výzdobou, Mikuláš s čertem a andělem – to všechno na tradiční akci, která na náměstí přivábila stovky návštěvníků, nemohlo scházet.

Kromě toho se odlévalo olovo, vyráběly se originální dárečky, děti vozilo koňské spřežení anebo speciální retro autobus – okružní jízda městem s Mikulášem, čertem a andělem.

Účastníci jarmarku si užili bohatý doprovodný program. Milovníci folkloru si poslechli gorolskou kapelu Nowina, příznivce dechovky rozezpíval dechový soubor Moravská Veselka se svým vánočním programem. Zlatým hřebem pestrého programu byla kapela Nebe.

A samozřejmě nescházelo to nejdůležitější – rozsvícení vánočního stromu a požehnání od evangelického a katolického faráře.

Sváteční atmosféra bude na Náměstí Svobody vládnout dál. Od příštího pondělí se zde budou každý den konat Třinecké adventní večery.

Komentáře