Vážný úraz cyklisty v Třinci

Ilustrační foto

TŘINEC Včera večer si cyklista přivodil těžké zranění, když pravděpodobně vedl kolo z kopce, uklouzl a upadl. Protože byl v ohrožení života, do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

K těžkému zranění muže museli v pondělí večer vyjíždět a vzlétnout záchranáři ZZS MSK. Z Z Třince byl nahlášen pád cyklisty a na pomoc ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké základny. K misi byl následně vyslán také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Okolnosti úrazu třiašedesátiletého muže, který měl vést jízdní kolo z kopce, uklouznout a upadnout, nejsou záchranářům přesně známy. Přesně jsou však známy důsledky této nehody. – Muž si přivodil vážné poranění hlavy, provázené poruchou vědomí a ohrožením života. Zasahující lékař ZZS při vyšetření shledal také známky poranění mozku. Pacientovi musely být zajištěny dýchací cesty a umělá plicní ventilace, ošetřena rána na hlavě. Po naložení krčního límce a uložení do vakuové matrace byl postižený vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na tamním urgentním příjmu – sdělil tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

ilustrační foto

Komentáře