VENDRYNĚ Za mužstvo, které během dvou let spadlo z krajského přeboru do I. B třídy, nastupuje 41letý Václav Divina – fotbalista, jenž za Vendryni kopal v pěti soutěžích a před léty okusil v dresu Třince první ligu futsalu.

Nějakou dobu jste fotbal nehrál, ale na jaře jste se k němu vrátil a znovu jste pevnou součástí vendryňské základní sestavy.
Když člověku slouží zdraví, tak to jde. Předtím jsem měl určité zdravotní potíže, nemohl jsem hrát, ale teď to musím zaklepat, hrát můžu.

Co vám bylo?
Trápilo mě svalstvo, jezdil jsem za doktorem až do Olomouce. Dostával jsem křeče, někdy jsem měl po dvaceti minutách nebo po půlhodině takový pocit, jak kdybych si urval lýtko. Znovu jsem si dal třeba týden pauzu, po ní jsem se vrátil na hřiště. Teď mi zdraví drží.

V poslední době, kdy Vendryně úspěšně působila v páté nejvyšší soutěži, jste nastupoval za její béčko v poslední soutěži.
To je pravda. Já se už do áčka nechtěl tlačit, ale pak nastaly nové okolnosti, béčko zaniklo a jeho hráči přešli do prvního mužstva. Ve vyšší soutěži jsme museli hrát jinak, dávat do hry především srdíčko.

Když první mužstvo Vendryně tvořili Chlebek, Martinčík, Racko a další hráči se zkušenostmi z první či druhé ligy, napadlo vás, že si za áčko ještě někdy zahrajete?
Občas jsem s nimi chodil na tréninky, když mi to vycházelo, ale do áčka jsem se moc necpal. Na druhou stranu jsem chtěl hrát nějakou vyšší soutěž, ve které je jiný přístup k fotbalu než v té úplně poslední. Když kluci makají a snaží se, fotbal mě baví více, než když je to takové volnější jako v tom béčku.

Dres Vendryně jste nosil v pěti soutěžích – v krajském přeboru, I. A třídě, I. B třídě, okresním přeboru a okresní soutěži, což je docela kuriózní.
Přesně tak, všechny ty soutěže jsem si vyzkoušel. Když to tak spočítám, ve Vendryni jsem už dvacet let, něco už jsem za ni odkopal. Hrál jsem s dlouholetým trenérem Vendryně Zdeňkem Černekem. Místní fotbalový areál včetně hrací plochy a laviček by potřeboval zvelebit, aby odtud hráči neodcházeli, ale spíš aby k nám chodili noví.

Jak vzpomínáte na svou futsalovou kariéru v barvách Třince?
Hrál jsem první i druhou ligu futsalu, byl jsem u prvního postupu Třince do první ligy. Dá se říct, že z futsalových zkušeností jsem těžil i ve fotbale.

 

Komentáře