Ve Vendryni točili novou pohádku

VENDRYNĚ I přes třeskutý mráz točili v sobotu na rybníce ve Vendryni pohádku na motivy československé knížky „Když draka bolí hlava“. 

Pohádka je určena hlavně pro děti od sedmi do dvanácti let. Režíruje ji Dušan Rapoš, který knížku „Když draka bolí hlava“ napsal společně s Petrem Šiškou.

Točit se bude opět v našem regionu, ale nejenom. Tentokrát filmaři budou pracovat na území od Žiliny po Karvinou, protože se bude točit celá řada zámeckých pohádkových scén. Natáčet se bude mezi jinými na Budatínském hradě v Žilině, na zámku v Karviné, v Dolní Lomné, v pralese Mionší, na Hrčavě, na Javorovém a na Ostrém.

Hlavní postavou bude animovaný drak vytvořený technikou 3D, který má dvě hlavy – jedna mluví česky, druhá slovensky. „Nečekejte žádné samopaly, auta a moderní prince. Je to pohádka, která má inspiraci v klasických československých pohádkách,“ prozradil Petr Šiška.

Ve Vendryni na rybníce jezdili na lyžích princezna (Zuzana Žáková) a princ (Jakub Jablonský). Předtím sjížděli na dřevěných sáních na nedalekém kopci spolu s filmovým skřetem, kterého ve filmu hraje slovenský herec Miro Noga.

Film už má hotovou úvodní a závěrečnou píseň. Nazpíval ji Karel Gott se svou dcerkou Charlotte a s Kamilou Magálovou. Dcera Karla Gotta si ve filmu také zahraje.

Jak bylo na natáčení ve Vendryni? Podívejte se na naši fotogalerii:

Komentáře