Večerníčky naživo budou i letos bavit třinecké děti

TŘINEC Čtené a hrané pohádkové příběhy už neodmyslitelně patří k letním prázdninám v Třinci. Letošní sezónu třinečtí knihovníci odstartují v úterý 13. července. V třineckém lesoparku je pro děti připraveno celkem sedm scénických čtení. Novinkou pro letošní rok je spolupráce s Těšínským divadlem a loutkovou scénou Bajka, která zahraje pohádku Obušku, z pytle ven!

Je to už devět let, co se pravidelně potkáváme s dětmi v třineckém lesoparku a scénicky jim čteme klasické příběhy i současné pohádky. Loni nás nezastavil ani koronavirus a věříme, že to tak bude také letos, protože o tuhle tradici bychom nechtěli přijít. Navíc nás to i po těch letech obrovsky baví a podle ohlasů víme, že stejnou radost z Večerníčků naživo mají děti a rodiče – sdělil Jan Delong z Knihovny Třinec.

Večerníčky naživo letos knihovníci zahájí v úterý 13. července v 17 hod. u velké křižovatky v třineckém lesoparku příběhem Slon a mravenec, jehož autorkou je Daisy Mrázková. Scénická čtení pak budou pokračovat každé úterý ve stejný čas na stejném místě až do 24. srpna, kdy děti čeká prémiový příběh. Ten si pomocí hlasování na webových stránkách knihovny diváci vyberou sami. Na výběr budou mít třeba Jonáše a Nenáše, knihu Kolik pater má slon nebo příběh Tam, kde žijí divočiny. Na programu je také klasika Obušku, z pytle ven, kterou představí první srpnové úterý herci loutkové scény Bajka Těšínského divadla. Vstup na Večerníčky naživo je zdarma. Za špatného počasí se program přesouvá do Knihovny Třinec.

Foto: Knihovna Třinec

Komentáře