Velkolepé oslavy kina Kosmos

TŘINEC  Letos, 25. února, uplynulo přesně 55 let od otevření kina Kosmos. Vzpomínalo a oslavovalo se celý měsíc. Během něj si kino své výročí připomnělo třemi stěžejními akcemi, oslavy vyvrcholily narozeninovým večerem.

„Před pěti lety jsem byla u oslav 50. výročí vzniku kina, bylo to velkolepé. Letos kino slaví 55 let, tak jsme vloni s kolektivem přemýšleli, jestli do oslav kina jít. Když ano, tak jak. Nakonec jsme se rozhodili, že to oslavíme. Důvodem byl i fakt, že poslední roky byly covidové, kdy jsme museli na pár měsíců kino zavřít. A oslava je dobrou příležitostí, kdy do kina dostat větší počet diváků než obvykle. Rozhodli jsme se, že do oslav půjdeme. Kino si to zaslouží,“ sdělila Regina Szpyrcová, ředitelka třineckého kina.  „Prvotní plán byl udělat něco skromnějšího. Nápady přicházely ve velkém, našli jsme hodně vstřícných partnerů, nakonec jsme slavili celý měsíc,“ dodala.

Oslavy začaly již 26. ledna oblíbenou DÁMSKOU JÍZDOU. V tento den se návštěvnice kina mohly těšit z bohatého doprovodného programu. Nechyběl i výborný drink, nějaká ta laskomina a především možnost předpremiérového zhlédnutí filmu Ostrov za přítomnosti jeho režiséra Rudolfa Havlíka.

Kino v oslavách pokračovalo valentýnským promítáním pro páry, a to hned na dvou místech. Na krytém bazéně se při svíčkách promítal romantický film Vem si mne, v kině pak nový americký film Bez Kalhot: Poslední tanec, a to za zvýhodněné párové vstupné.

Oslavy vyvrcholily 25. února, přesně na den, kdy se kino v Třinci otevíralo. „Měli jsme v ten den připravené čtyři projekce. Začínali jsme kinem pro Mrňousky, pohádkovým pásmem Splněná přání. Spolek Rosteme spolu nám v předsálí připravil nádherné dílničky. Netušili jsme, že přijde 230 dětí. Byli jsme velmi mile překvapeni,“ uvedla Szpyrcová.

V rámci oslav kino vyhlásilo soutěž – Namaluj, vytvoř přání k 55. narozeninám. Před projekcí pohádky Zlouni, na kterou se dostavilo 200 dětí, byli slavnostně vyhlášení vítězové soutěže, kteří obdrželi hodnotné ceny.

Více méně stejný počet návštěvníků kino zaznamenalo při programu pro dospělé, jehož součástí bylo i občerstvení.To se velmi povedlo. Nechybělo krájení dortu, k vidění byla i výstava dobových fotografií a současného plakátu kina Kosmos. Všechny potěšil LIVE koncert filmových melodií v podání ZUŠ Třinec, jak rovněž projekce nové české komedie Přání k narozeninám,“ popsala závěr oslav ředitelka kina.

Foto: Irena Huťková

 

 

Komentáře