Vendryňský kotár je závodem pro celou rodinu

VENDRYNĚ Amatérský cyklistický klub Třinec ve spolupráci s obcí Vendryně, PZKO a SDH Vendryně již tradičně minulou neděli zorganizoval cyklistický závod Vendryňský kotár – závod pro celou rodinu o pohár starosty obce.

Nedělní odpoledne se ve Vendryni vydařilo, počasí vyšlo a na start závodů se postavilo 194 odvážných cyklistů ve všech věkových kategoriích, kteří se úspěšně poprali s nástrahami trati a na vlastní kůži zažili tu správnou závodní atmosféru.

Nejdřív startovali nejstarší cyklisté, před sebou měli trať dlouhou 7 km. Nejlepšího času dosáhl René Hulboj, který trať projel za 12 minut 19 sekund. Z žen byla nejrychlejší Lenka Konderlová s časem 15 minut 6 sekund.

Potom na start nastoupili o něco mladší cyklisté.

Největší emoce probíhaly u těch nejmenších závodníků, kdy kolem malého sportovce pobíhala maminka, která natáčela sportovní výkon nejmladší ratolesti, tatínek, sourozenci, prostě celá rodina. Ovšem většina malých cyklistů měla svou vlastní hlavu a jela si svým osobním tempem a nehleděla na pokyny a rady svých nejbližších.

Výsledky byly sice důležité, ale důležitější byl čas strávený s rodinou.

„Závod by měl být vyplněním volného času nejen dětí, ale i rodičů. Místem, kde se setkáme se stejně smýšlejícími lidmi, případně si poměříme své síly s ostatními cyklisty. Chceme v dnešní době vytáhnout lidi od počítačů, aby se zdravě protáhli a ukázali dětem, že pohyb v našem životě hraje důležitou roli,“ poznamenal místostarosta obce Bohuslav Raszka, který po celou dobu trvání závodu energicky řídil dopravu v prostorách cíle, protože závod se jel při plném silničním provozu.

 

 

Komentáře