Víc jak tisíc tun sněhu už odklidili z ulic Třince

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC Zima dává silničářům pořádně zabrat. V Třinci už vyvezli z ulic víc jak tisíc tun sněhu. 

Zimní údržbu ve městě provádí firma Vykrut zahradní služby. Tyto služby už dělá třetím rokem. A lidmi na sociálních sítích je hodně kritizována. Obyvatelé si v Třinci stěžují na to, že nejsou odhrnuté chodníky, nejde se dostat na autobusové zastávky. Problémy mají například vozíčkáři, kteří přes sníh nahrnutý na zastávky nemůžou vystoupit a nastoupit do autobusu.

Je pravda, že takovou sněhovou nadílku jsme v regionu už neměli několik let. „Na dispečink nám přišlo o víkendu spoustu stížností, ale většinou se týkaly komunikací, které nejsou ve vlastnictví města nebo se podle schváleného plánu zimní údržby neudržují. Přesto jsme se snažili lidem vyjít v rámci možností vstříc a ošetřili jsme některá místa, která nejsou v plánu zimní údržby zahrnuta, aby byla zajištěna aspoň základní dostupnost,“ uvedl ředitel společnosti Petr Vykrut.

Týká se to především hlavních tahů na Oldřichovice a Tyru a Guty, které jsou v majetku Moravskoslezského kraje a udržuje je Správa silnic Moravskoslezského kraje. Kontakt na její dispečink je 558 352 257 nebo 603 953 223.

Lidé si stěžovali také například na situaci na Borku, kde jsou ale komunikace v majetku soukromého vlastníka. Město tyto silnice a chodníky nemůže udržovat.

„Chtěli bychom poděkovat dodavateli, že se jeho dispečink rozhodl nad rámec svých povinností řešit některé připomínky občanů a protáhl i cesty, které nejsou v majetku města, aby lidé mohli vyjet. Dodavatel to navíc udělal na své náklady s vědomím, že mu nebudou proplaceny,“ řekla primátorka Věra Palkovská.

Přednostně jsou v souladu s plánem zimní údržby opakovaně udržovány nejvytíženější komunikace ve městě, tedy cesty, po kterých jezdí linky MHD, a frekventované chodníky. „Na údržbu vedlejších a slepých cest, parkovišť a méně využívaných chodníků má firma v souladu s plánem zimní údržby lhůtu k ošetření 48 hodin po ukončení spadu sněhu,“ vysvětluje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí magistrátu.

Pokud máte nějaké připomínky a požadavky, můžete je směřovat na dispečink zimní údržby na telefonní číslo 775 772 990.

Komentáře