Víkend nabídne dožínky i placky

A opět tu máme víkend. Tentokrát ve znamení dožínek. I když předpověď počasí není moc optimistická, určitě si něco pro sebe vyberete.

  1. Dožínky v Návsí

Dožínkový průvod vyrazí od evangelického kostela ve 14 hodin. Dožínkový obřad, provázený Tadeuszem Filipczykiem, proběhne v novém kulturním areálu. Zazpívají sbory Gorol, Melodia a také Beata Kantor. Kromě nich si můžete poslechnout Turzovanku, Jablunkovanku, revival Michala Tučného a Buty, a večer Syrinx. Součástí dožínek je také soutěž o nejlepší domácí chléb.

2. Dożynki Śląskie w Gutach

Dożynki Śląskie w Gutach tradycyjnie już odbędą się w niedzielę. Rozpoczną się korowodem, tym razem wyruszy z końcowego przystanku autobusowego o godz. 13. Widowisko dożynkowe jak co roku przedstawi zespół Oldrzychowice. Obejrzeć będzie można występy zespołu Błędowice, zespołu z Węgier, z Jasienicy i posłuchać orkiestry dętej Jablunkovanka.

3. Plackový festival

Máte chuť na placky? Tak určitě nemůžete chybět v sobotu v Bukovci, kde se bude konat 12. ročník Plackového festivalu. Bukovec pro vás připravil bohatý program, ve kterém si určitě vyberete něco pro sebe. Program najdete zde.

4. Dny umění nevidomých na Moravě – hudební večer

Dnes večer od 17 hodin se Vám v nádherných prostorách Světového Muzea a Knihovny Biblí představí nevidomý zpěvák Radek Žalud za kytarového doprovodu Filipa Moravce. Účastníci se mohou těšit na skladby J.S. Bacha, A. Stradella, G.F. Händela, A. Dvořáka, F. Schuberta, K. Svobody a dalších. Koncert se koná v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě.

5. Za medvědy do Lomné

V sobotu se v Dolní Lomné od 10 hodin uskuteční třetí ročník festivalu Medvěd – král šelem Karpat. Program bude zaměřený na květenu Beskyd, velké šelmy, obojživelníky v Beskydech, vydry a bobry v ČR. Pořadatelé pro vás připravili pestrou nabídku aktivit, workshopů, zážitkových programů a mnohé další.

6. Mezinárodní mše svatá na Trojmezí 

Věřící se v sobotu setkají na Trojmezí na již 10. Mší svaté na Trojmezí. Program začíná v 8.30 průvodem od kostela sv. Cyrila a Metoděje na Hrčavě. Mše svatá bude v 10 hodin.

7. Fotbalové utkání Třinec versus Táborsko

Zmátoří se konečně třinečtí fotbalisté a získají v šestém zápase sezony první druholigové body? Utkání s Táborskem na Stadionu Rudolfa Labaje v Třinci má výkop v 10.15 hod.

 

Komentáře