Je tady víkend nabitý akcemi

REGION Máme tu další víkend, tentokrát opravdu nabitý akcemi. Určitě si něco vybere pro sebe a své blízké. 

1.Výstava chovatelů

Od pátku do neděle můžete v Jablunkově navštívit Chovatelské dny v Jablunkově. Prohlédnout si můžete drůbež, králíky, bažanty a exotické ptáky. K vidění budou také holubi, kteří se budou vypouštět z klecí v neděli ve 13 hodin.

2. Den Bystřice

V sobotu se můžete vydat do Bystřice na Den Bystřice. V programu mají silovou hasičskou soutěž, představí se bystřické talenty, zahraje kapela Ščamba, večer pak skupina No Name.

3. Olympiáda partnerských obcí

Ve Vendryni se v sobotu utkají týmy 12 partnerských obcí od nás, z Polska a ze Slovenska. Bude se soutěžit v netradičních disciplínách, jako například Záhada Bermudského trojúhelníku, Faraonův poklad, Stavba Velké Čínské zdi a další. Zatančí i břišní tanečnice a večer se koná taneční zábava.

4. Běh na Ostrý

Máme něco i pro sportovce. V neděli se koná 9. ročník běhu na Ostrý. Start jako vždy bude v Třinci-Tyra Hájenka v 9:59:59 hod. Závodníci budou mít před sebou celkové převýšení cca 420 m a trať v délce kolem 3 399 m.

5. Americký fotbal

Líbí se vám americký fotbal? Tak přijďte v sobotu fandit na atletický stadion v Třinci, kde se rozehraje československá bitva v americkém fotbale Three Nations Cup. Kickoff  ve 14 hodin. Premiérového přátelského ročníku se účastní kromě Česka a Slovenska také Maďarsko. S ním se český výběr utká 14. října v Maďarsku.

6. Zaolzie potrafi z Jerzym Buzkiem

Przed nami specjalna edycja talk show Zaolzie Potrafi. Tym razem Izabela Wałaska gościć będzie jednego gościa specjalnego – Jerzego Buzka. Urodzony w Śmiłowicach, były premier Polski, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 będzie odpowiadał na jej pytania w ośrodku kultury Strzelnica w Czeskim Cieszynie w piątek 7 września od godz. 18.

7. Vernisáž Pawła Żugaje

Dnes se koná v Galerii města Třince vernisáž zajímavého polského umělce, který se v roce 2017 spolupodílel na animaci filmu “S láskou Vincent”, který byl nominovaný na Oskara a Zlaté Glóby. Vernisáž výstavy „Self Sabotage“ Pawła Żugaje začíná v 18 hodin v Galerii města Třince v kulturním domě Trisia.

8. Pohádková Osůvka

V neděli přijďte s dětmi do lesíku na Osůvce. Bude se zde konat Pohádková Osůvka, to znamená běh pro děti inspirovány pohádkami. Start běhu je naplánován na 15.30, do lesíku už ale můžete vyrazit o hodinu dřív, abyste mohli děti přihlásit. Od 15 hodin už bude pro děti připraven nafukovací hrad, malování na obličej a další atrakce.

9. Food trucki

Od pátku do neděle máte také poslední příležitost navštívit letos v Těšíně Rynek Smaków. Na náměstí v Těšíně opět budou parkovat food trucki s dobrým jídlem. Takže pokud si chcete pochutnat na pravých amerických hamburgrech, grilovaných toustech, sladkostech pro děti, „zapiekankach“ a hranolkách, tak neváhejte navštívit Rynek Smaków.

 

Komentáře