Vítr nejenom lámal stromy, poškodil také věž kostela v Návsí

REGION, NÁVSÍ Silný vítr a déšť zasáhl v nedělí celé území České republiky. Zaměstnal tak hasiče i v našem regionu, kteří kromě odstraňování spadlých stromů řešili rovněž utržené plechy z věže kostela v Návsí 

K evangelickému kostelu v Návsí, kterému silný vítr utrhl krytinu na věži, dorazila jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Třinec s automobilovým žebříkem. Pomáhat přijela i místní jednotka dobrovolných hasičů z Návsí. Hasiči se k práci dostali až po uklidnění větrných poryvů, tedy v pondělí v poledne. – Pomocí nástrojů, zapůjčených klempířskou firmou, hasiči měděný plech provizorně připevnili – dodal tiskový mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

– Toto je provizorní řešení, protože věž volá po renovaci – sdělil Jan Fojcik, pastor náveského sboru. V současné době pobíhá rekonstrukce uvnitř kostela, je podána i žádost na finanční dotaci ohledně nové fasády.

Od nedělního večera do pondělního poledne jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje kvůli silnému větru vyjížděly celkem 110 krát. Události se týkaly hlavně odstraňování spadlých a nebezpečně nakloněných či opřených stromů na silnicích, či provizorních upevňování, nebo odklízení poničených střech. Nejvíce výjezdů – 43 – mají na kontě hasiči v okrese Frýdek-Místek, v našem regionu zasahovali kromě Návsí například také v Třinci, Vendryni, Hrádku, Jablunkově, Mostech u Jablunkova či Dolní Lomné.

Foto HZZ MSK

Komentáře