Vozatajské závody: Statné koně vystřídali silní chlapi

DOLNÍ LOMNÁ Vozatajské závody v Dolní Lomné byly hodnoceny jako jedna z nejlepších akcí v našem regionu. Kdo si je nenechal ujít, ví o čem je řeč. Skvělou akci, která se konala už poosmé, nepokazil občasný vydatný déšť ani odvolaná soutěž čtyřspřeží.

V centru Dolní Lomné bylo v sobotu pořádně rušno už od rána. Zaparkovat poblíž Lomňanského muzea bylo zhola nemožné, atraktivní podívanou si nenechalo ujít spoustu místních i přespolních.

Do Lomné se sjeli nejlepší vozatajové z ČR i Slovenska – mistři ČR a účastníci mistrovství světa. Závody moderované Petrem Šiškou vypukly soutěží jednospřeží, po poledni proběhla soutěž dvouspřeží. Dva páry koní diváci ve vozatajské aréně nakonec v akci neviděli, zklamaní ale nebyli.

Doprovodný program, který vyvrcholil bohatou tombolou (hlavní cenou byl poník), nabídl neobyčejnou pestrost – dechberoucí výkony předváděli nejlepší čeští strongmani, děti závodily v běhu, v jízdě na ponících, nechyběla ukázka přípravy psovodů a výcvik služebních psů, dopoledne do Lomné zavítali hokejoví Oceláři z Třince.

Večer se tančilo a zpívalo – párty kapelu Legendy se vrací v čele s frontmanem Petrem Šiškou vystřídal na pódiu DJ Staněk.

A když se k bohatému programu připočtou regionální gurmánské speciality (placky, chléb se škvarkama, bachora, bigos, kančí či srnčí guláš), miodula a dobré pivo, vychází jediné – každý, kdo na Vozatajské závody zavítal, si předsevzal, že za rok přijde znovu.

Komentáře