Vše na kolech v čase – sraz mustangů, starých aut na Milíkově

MILÍKOV Celý víkend na milíkovském hřišti mohli návštěvníci obdivovat krásu starých aut, mustangů a amerických bouráků, neboť po roce se zde opět konal tentokrát jubilejní – X. sraz těchto krasavců.  

„Přihlásil se nám rekordní počet aut, momentálně máme zapsaných něco přes 160 aut, některé kousky jsou velmi vzácné a krásné,“ těšil se z obrovského zájmu jeden z hlavních hnacích motorů celé této akce Rudolf Cieslar.

Počasí bylo nádherné, a tak si všichni bez rozdílů věku tuto skvělou akci užili.

Doprovodný program byl velmi pestrý. Na scéně se po celé tři dny střídala jedna kapela za druhou – DROPS, MAGDON, STANLEY´S STREET BAND, DOSOLATION, VILÉM ČOK, TANJA, TŘI PROMILE REVIVAL, ELVIS PRESLEY REVIVAL a další.

Své válečné umění i každodenní život našich předků předvedla šermířská skupina Les Enfants Perdus z Kopřivnice. Přivezli s sebou i dělo – 14 liberní houfnicí ze 17. století a ukázali jeho obsluhu. Dělo a dělostřelci byli velmi specifickou částí armád až do přelomu 18. století. Nebyli totiž vojáky, ale příslušníky cechu kovolijců a zbrojířů, kteří tato zařízení vyráběli a na základě požadavků také obsluhovali.

Mužskou část publika určitě potěšilo vystoupení břišních tanečnic. Své umění předvedli kluci ze skupiny ADD LEAD.

Návštěvníci se mohli zúčastnit různých soutěží – pojídání chilli, jízdu na elektrickém býkovi, projet se v kočáru. Velmi atraktivní byl přelet vrtulníkem.

I pro nejmenší byla připravena řada atrakcí, děti se mohly svézt na malých autíčkách, nechyběl skákací hrad, malování na obličej a mnoho soutěží s možností výhry zajímavých cen.

Celou akcí provázeli herec Petr Rychlý a Ivo Kunetek.

„V příštím roce tuto akci čekají změny, a to především takové, že staří organizátoři budou v pozadí, převezme to mladší parta. My to budeme sledovat zpovzdálí, pokud budou chtít, pomůžeme, poradíme. Určitě budou pokračovat v nějakém standardu, který je započatý, ale přidají tomu novou energii,“ dodal Cieslar.

„Dorazilo hodně lidí, kteří jsou spokojeni, program je zábavný a pestrý, pořád se něco děje. Celou akci plánujeme v sedmi lidech asi rok dopředu, pro nás je největší odměnou spokojený návštěvník,“ zakončil Cieslar.

 

 

Komentáře