Vydařená Beskydská lyže

MOSTY U JABLUNKOVA Skvělá atmosféra, sportovní nasazení, koncert skupiny Blaf – to vše se odehrálo na 22. ročníku Beskydské lyže, která se konala tuto sobotu 9.3.2019 v mosteckém ski areálu.

Hlavním organizátorem celé akce je už podruhé Obec Mosty u Jablunkova. Závody jsou určeny pro žáky základních škol jablunkovského regionu.

Poprvé se závody konaly v sobotu a ne přes týden, jak tomu bylo doposud.

„Chtěli jsme, aby se tohoto sportovního klání mohli zúčastnit i rodiče, prarodiče, kteří by v průběhu samotného závodu, ale i na vyhlášení utvořili tu správnou olympijskou atmosféru,“ vysvětlil změnu místostarosta Mostu u Jablunkova Martin Procházka.

„Je to fajn, že závody jsou v sobotu, nemusíme si brát volno a v klidu si sportovního dopoledne užijeme všichni společně,“ pochvalovala si většina dospělých, která si chvíli před vyhlášením krátila koncertem skupiny Blaf.

Sobotní termín pochválil i pedagogický dozor. „Bylo to víc důstojné, zahájení závodů, komentovaný průběh, vyhlášení. Před tím to bylo strašně narychlo – prohlídka, závody, vyhlášení a pak fofrem do školy na oběd,“ pochválil závody jeden z učitelů.

Další novinkou bylo, že za odevzdané startovní číslo a čipovou kartu každý závodník dostal malý dárek.

Poprvé se také uděloval putovní pohár pro nejlepší družstvo, který letos získala Základní škola H.Sienkiewicze s polským vyučovacím jazykem z Jablunkova.

„Vyhlásit nejlepší družstvo byl skvělý nápad, protože žáci bojují nejen za sebe, ale získávají body pro školu a mají dobrý pocit z toho, že svým výkonem přispěli k celkovému dobrému umístění školy. Poděkování zasluhují nejen děti, ale především rodiče, kteří své ratolesti vedou ke sportu, v létě jezdí na kolech, chodí po horách, v zimě je berou na lyže, absolvují s nimi zdokonalovací kurzy, v dnešní době je nabídka opravdu pestrá. Po práci místo sedět pěkně v teple u televize, zajedou s dětmi na večerní lyžování, přes víkend absolvují zdokonalovací kurzy, patří jim za to obrovské poděkování, bez nich bychom putovní lyží, která je opravdu nádherná, nevyhráli,“ vysvětlil úspěch vítězné polské jablunkovské školy pedagogický doprovod.

Závody proběhly bez větších zádrhelů, co je velmi důležité – bez zranění.

Skvělé počasí, tvrdá pista, parádní atmosféra přispěla k tomu, že si všichni závodů užili, rodiče s dětmi strávili příjemné dopoledne na čerstvém vzduchu a všichni odcházeli domů jako vítězové.

Komentáře