Vydělával nelegálně na starších autech, policie ho zatkla

MSK Kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality z Frýdku-Místku v minulých dnech objasnili sérii šesti odcizených vozidel na Frýdeckomístecku a zatkli 27letého muže. Ten tvrdil, že auta, které ukradl, jsou vraky a proto je odvážel na autovrakoviště.

První oznámení o odcizeném vozidle staršího typu policisté přijali v polovině června tohoto roku. Taková oznámení, která měla jednu věc společnou, však přibývala.  Vždy se mělo jednat o starší typy auta. Jak se již později ukázalo, dnes již obviněný muž si měl vytipovat starší automobil, poté si měl zajistit odtahové vozidlo a za jeho použití vůz odcizit. Následně měl odjet na autovrakoviště na Karvinsku, kde za vozidlo obdržel finanční hotovost – uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Poslední lup se mu stal však osudným a při cestě směrem na autovrakoviště byl zadržen policisty i s odcizeným vozidlem. Kriminalistům se ke svému jednání doznal a spolupracoval. Vše vysvětlil jednoduše. Myslel si, že se jedná o opuštěné vraky vozidel, proto je měl odvézt na autovrakoviště. Peníze, které za to obdržel, měl použít pro svou potřebu. Svým jednáním tak poškozeným osobám způsobil škodu za více jak 80 tisíc korun.

Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu a ve svém rejstříku trestu má již 11 záznamu, nyní mu za své jednání hrozí až tříleté vězení – dodala mluvčí.

 

 

Komentáře