Sázení stromů stmeluje lidi

JABLUNKOV Velmi zajímavá akce se ve čtvrtek 1. listopadu konala v Jablunkově. V lokalitě Pánské dvory starostové a zástupci Mikroregionu Jablunkovsko zasadili 16 stromů – 12 třešní a 4 jilmy.

Přítomné přivítal starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Sázení stromů lidi spojuje, proto jsme se pro tuto akci rozhodli, aby stmelila starosty obcí SOJ a tím i občany,“ vysvětlil záměr akce starosta.

Sázení stromů se zúčastnili všichni představitelé jednotlivých obcí Mikroregionu Jablunkovsko. Přítomni byli také zástupci Nadace ČEZ, která podpořila sázení stromů ze svého rozpočtu. Starostové dostali symbolickou lopatu, kterou strom sázeli, aby měli náčiní pro založení alejí ve svých obcích.

„Sázení stromů podél cest či pěšinek má nejen u nás, ale v celé České republice svoji tradici. Jsou důležitým spojovacím prvkem mezi vesnicemi a mají specifický krajinný ráz. Sázení alejí zkrátka lidi spojuje. Ta dnešní byla krásným sjednocujícím prvkem mezi 16 starostkami a starosty Sdružení obcí Jablunkovska, kteří se potkali na základě pozvání Města Jablunkova. Nově vysázené stromy působí jako symbol dobrých vztahů, které mohou dále růst. Vzniklo další hezké pouto mezi námi, stromy, krajinou, kde se vysadily,“ doplnila starostka obce Bukovec Monika Czepczorová.

„Byla to krásná akce, které přálo i počasí. Vznikla alej obcí, symbol pospolitosti jablunkovského regionu,“ dodala Věra Szkanderová.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekPříšerky v knihovně