Vyšetřování požáru kostela v Gutech je pomalu u konce

GUTY Policie má poslední znalecké posudky v případě vyšetřování okolností požáru historického kostela v Gutech. Jedná se o stanoviska expertů k výši škody.

Požár způsobil škodu na mobiliáři kostela ve výši téměř 6 700 000 korun a škoda na budově kostela byla specifikována ve výši 14 000 000 korun.

Město Třinec vyhlásilo veřejnou sbírku na obnovu kostelíku. „K dnešnímu dni máme na účtu veřejné sbírky 3 251 800 korun,“ sdělila nám dnes Iveta Stoszková z kanceláře vedení města třinecké radnice.

Vyšetřování požáru je téměř u konce. „Moravskoslezští kriminalisté ohledali místo činu a zajistili stopy. Mají za sebou desítky hodin práce, aby pro trestní řízení shromáždili veškerá potřebná fakta,“ uvedla krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Požár vypukl loni v noci z prvního na druhé srpna. Již třetího srpna policisté zahájili trestní stíhání tří mladých mužů. Ve vazbě je v současné době jeden z nich, trestní stíhání dvou dalších obviněných je vedeno na svobodě.

„Muži byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení. Na pachatele tohoto skutku pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody od osmi do patnácti let,“ doplnila Holčáková.

Komentáře