Výškařka Sajdoková skončila v Buneos Aires pátá

TŘINEC Pátou příčku na olympijských hrách mládeže v argentinské metropoli vyválčila talentovaná třinecká výškařka Bára Sajdoková.

Jediná zástupkyně třinecké atletiky obsadila dělené páté místo. Sedmnáctiletá svěřenkyně kouče Aleše Dudy chtěla zaútočit na své osobní maximum v hodnotě 181 cm, ale to se jí nepovedlo. V prvním závodě Sajdoková zdolala laťku ve výšce 178 cm, ve druhém si o centimetr polepšila.

Líbilo se mi Bářino odhodlaní a také skvělý rytmický rozběh, což je zásadní předpoklad zdařilého skoku. Myslím si, že i samotný výkon v obou závocech těsně pod hranicí osobního rekordu byl dobrý. Podat takový výkon v říjnu a navíc na druhé straně zeměkoule svědčí o skvělé připravenosti,“ řekl šéf třinecké atletiky Stanislav Sajdok mladší.

Youth Olympic Games (YOG), jak zní oficiální název, jsou největší mezinárodní akcí pro mladé sportovce. Hry pro reprezentanty ve věku 15 až 18 let mají podobný ráz, jako hry dospělých a navíc jsou rozšířeny o vzdělávací a kulturní část.

První letní hry mládeže hostil v roce 2010 Singapur, o čtyři roky později se mladí sportovci sjeli do čínského Nanjingu. V roce 2022 se má prestižní akce konat v senegalském Dakaru.

Komentáře