Vytvořte si Třinec svých snů

TŘINEC Jak by vypadalo ideální město, ve kterém byste chtěli bydlet? Jak by šlo vytvořit vysněný veřejný prostor? Na tyto otázky mj. odpoví nový cyklus přednášek v Knihovně Třinec s názvem „Třinec v našich rukách“.

Navazuje na cyklus nazvaný „Paměť míst“, který probíhal v podobě Virtuálních procházek Třincem. Pojednával o existujících i zaniklých stavbách Třince.

Teď bude mít zajímavé pokračování. „V úterý 14. listopadu se od 18 hodin seznámíme s novou formou tohoto cyklu, a to s názvem „Třinec v našich rukách“, který opět povedou Ing. Arch. Katarzyna Jursa Pielesz a Ing. Arch. Adam Jursa. 4 až 5 přednášek ročně doplní i workshopy“ uvedla Regina Szpyrcová z třinecké knihovny.

Dodává, že tentokrát bude větší důraz kladen na témata, jako je například parkování, cyklostezky a podobně.

„Mnohem více bude také čerpat inspiraci ze světa a po novém roce nabude dokonce formy workshopu, kdy si zájemci budou moci vyzkoušet, jaké to je, vytvářet veřejný prostor svých snů, a jaké zákonitosti na to mají vliv,“ upřesňuje Szpyrcová.

„Pojďme si společně vyslechnout, jak se s veřejným prostorem zachází ve světě, jak byl koncipován u nás, a společně se mu naučme rozumět. Věřím totiž, že za krásnými městy stojí nejen jeho politici, ale především obyvatelé, kteří jeho prostoru rozumí a jsou s ním sžiti,“ dodává Katarína Klusová, kurátorka Galerie města Třince.

Komentáře