Vzpěrači G+G tvoří pár. Já sbalila Kubu, prozradila Denisa

TŘINEC Vzpěraček u nás není mnoho. Těch, kteří mají za partnera vzpěrače, je ještě méně. Jednou z nich je Denisa Gorzolková – přítelkyně Jakuba Gorného z Třince, juniorského rekordmana ČR.

I když by to mnohé napadlo, ve vzpírárně třinecké haly STaRS se devatenáctiletý Jakub a o rok mladší Denisa dohromady nedali. „Denča si mě našla ve škole,“ prozradil Jakub Gorný. A kdo hoho sbalil? „No přece já Kubu,“ usmála se Denisa Gorzolková. Dnes jsou spolu rok a měsíc. „Když člověk na vrcholové úrovni pořád trénuje a závodí, je neustále pryč. Jsem rád, že jsme spolu a máme na sebe čas aspoň o víkendech,“ dodal reprezentant Gorný, který převážně trénuje v resortním centru Ministerstva vnitra v Praze. „Rozhodoval jsem se, jestli tu nabídku vzít nebo ne. Trenér i Denča mě podpořili, ať prý neváhám a zkusím to,“ prozradil.

Jakub začal se vzpíráním už v jedenácti letech, Denisa ve svých sedmnácti. „Hrozně moc mě bavily silové sporty, ke vzpírání jsem se dostala přes Kubu. Hodně mě přemlouval i trenér Cymorek. Ovšem tím úplně prvním, kdo mě sem do vzpírárny dovedl, byla Natka Veselá, třinecká atletka. Zpočátku jsem trénovala jen dvakrát, později s Kubou šestkrát v týdnu, “ zavzpomínala Gorzolková.

Oba vzpěrači měli doslova raketová start – Jakub se na svém premiérovém mistrovství ČR radoval z titulu, Denisa ze stříbrné medaile. Úspěchy sklízeli také v letošním roce. „S letošní sezonou jsem spokojený. Byla velice povedená, moje výkony šly nahoru. Tedy až na ten konec – mistrovství Evropy v albánském Durres. Skončil jsem na základech, v nadhozu jsem skoro vypadl, zvládl jsem aspoň poslední pokus. Šampionát za úspěšné vyvrcholení sezony nepokládám,“ nezastíral Gorný.

Tři týdny před šampionátem si Kuba natáhl úpon v oblasti třísel, to jeho výkony výrazně ovlivnilo. Nemohl tolik trénovat, trochu mu utekla váha, takže potom musel shazovat. K tomu náročné cestování a jedno s druhým. Nebyl v optimální formě,“ omlouval svého svěřence předseda a trenér třineckého oddílu vzpírání Jan Cymorek.

Denisa má vrchol sezony teprve před sebou. Již za několik dnů ji v Praze čeká mistrovství republiky žen. „Na republice v dvojboji jsem docela vyhořela, ale v dalších závodech jsem se výkonnostně posouvala dopředu. Doufám, že v Praze na mistrovství uspěji a bude zlato,“ řekla Gorzolková.

Komentáře