BYSTŘICE Svléknout do plavek a hurá do studené vody. V Bystřici u Hluchové si v neděli kolem poledne dala dostaveníčko šestice „Ponořičů.“

Otužilců, kterým je lhostejný chlad, mráz a sníh, se v poslední době u nás objevuje čím dál více. Domluví si sraz a dopřejí si koupel v ledové vodě.

Mezi tyto dobrodruhy se řadí „Ponořiči“ – pod tímto názvem je najdete na Facebooku. „Jsme tady pro všechny, ale tvoříme uzavřenou skupinu, protože nechceme naší kratochvíli prudit ostatní, kteří naše nadšení pro otužování nesdílejí,“ vysvětlil „Ponořič“ Martin Činčala ze Stříteže.

V neděli před polednem se společně s pěti kamarády ponořil zhruba na dvě minutky do ledové Hluchové. Samozřejmě u splavu, do největší hloubky. „Letos to bylo už po šesté. Koupali jsme se v Olze, Lomňance a Hluchové, čeká nás ještě Tyrka. Nebazírujeme na číslech, máme to v plánu každý týden,“ předeslal.

Tak co, máte dostatek kuráže a půjdete do toho s Ponořiči? Zatímco vy se budete koupat, kousek od vás se děti budou učit bruslit – tak jak tomu bylo v Bystřici…

 

Komentáře