TŘINEC Miláček fanoušků hokejových Ocelářů, kanadský útočník Ethan Werek má namířeno do čínského Kunlunu.

Tahoun Ocelářů po necelém roce mění dres. Bude působit v čínském Kunlunu, kde už dříve z Třince zamířil brankář Šimon Hrubec. V dresu Rudé Hvězdy, která své domácí zápasy hraje v čínské metropoli, bude 28letý Ethan Werek usilovat o čínské občanství, aby mohl zemi reprezentovat na OH v roce 2022 v Pekingu.

Oceláři informovali o jeho odchodu na sociálních sítích. „Ethan Werek se rozhodl upřednostnit nabídku týmu z čínského Kunlunu Red Star a zároveň využít možnosti reprezentovat Čínu na nadcházejících Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022,“ stálo na Twiteru.

Kanadský útočník přišel do Třince loni v říjnu. V 34 zápasech základní části nastřílel solidních 13 gólů, k tomu přidal 11 asistencí. V play off pak patřil mezi lídry třinecké mistrovské jízdy, v 17 zápasech si připsal osm bodů (6+2).

Rodák z Ontaria reprezentoval Kanadu na mistrovství světa do 18 let v roce 2009, kde v šesti zápasech nasázel čtyři góly. K medaili ale nepomohl. Nyní se pokusí získat čínské občanství a reprezentovat na Zimních olympijských hrách v Pekingu. Má na to necelé tři sezony.

Čína se na olympijský turnaj kvalifikovala automaticky jako pořadatel.

Komentáře