Z laviček mizí dřevěné součásti

TŘINEC Od roku 2013 slouží v Třinci k posezení dvacet originálních laviček s příběhem. Lidé si už na ně zvykli. Teď z nich mizí dřevěné součásti. 

Ale nemusíte se bát, nejedná se o čin zlodějů. Dřevěné lavičky „s příběhem“ na opěradlech projdou v nejbližších dnech nezbytnou renovací.

Dnes a zítra z nich budou odstraněny dřevěné součásti, které se musejí zbrousit a ošetřit speciálním nátěrem na bázi oleje. Po této úpravě a zaschnutí nátěru budou prkna namontována zpět. Renovované lavičky v novém kabátě budou k dispozici do konce května.

Na dřevěném opěradle každé lavičky je vyryt jeden nápis – životní zastavení člověka, který v Třinci prožil většinu svého života. Lavičky byly rozmístěny v oblasti Lyžbic, Terasy a Sosny tak, aby místo korespondovalo s obsahem nápisů.

„Kdo by si chtěl z nápisů na lavičkách poskládat celý příběh, může si v městském informačním centru vyzvednout mapku s rozmístěním všech dvaceti laviček a udělat si příjemnou procházku městem,“ uvedla Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Komentáře