Z pozłocanego szafla zaś chlapali hokejiści Gródku

TŘINEC Hokejisté Kozubové se vytouženého premiérového titulu nedočkali, šestý triumf v BAHL slaví hokejisté Hrádku. Ze třetího místa se radují Monsters, na třinecké Imperators zbyly bramborové medaile.

MONSTERS – HC IMPERATORS TŘINEC 5:2

Imperátoři hrající v nových slušivých dresech jásali jako první po Honsárkově střele, jenže vzápětí Rozkydal zhodnotil početní výhodu a bylo srovnáno. Hokejovou laskominu předvedl Jurčík, projel celým kluzištěm a blafákem přidal druhý úspěch svého týmu. Třetí úspěch vítěze základní části obstaral Hanák, povadlý prapor Třinečanů pozvedl Mlčoch kontaktním gólem na 2:3. Imperátorům se vyrovnat nepodařilo, naopak Jurčík proměnil trestné střílení a posléze výhru Monsters stvrdil Chalupa střelou do prázdné brány.

Přestože atmosféra byla super, diváci výteční a my jsme si ten zápas užili, jsme smutní a zklamaní. Řekl bych, že jsme byli lepší, bohužel jsme udělali pár chyb, které Monsters umějí trestat. Podle mého rozhodl ten druhý gól, kdy Jurčík projel celým hřištěm a zavěsil. Myslím si, že nás zlomil ten rozhodující pátý duel s Kozubovou, v zápase o třetí místo jsme nebyli úplně v optimální formě,“ pokrčil rameny útočník Imperators Lukáš Marthaus.

BRANKY A NAHRÁVKY: 5. Rozkydal (Klega), 12. Jurčík, 28. Hanák (Rozkydal), 44. Jurčík, 45. Chalupa (Rozkydal) – 4. Honsárek (Guzdek), 33. Mlčoch (Honsárek). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.

MONSTERS: Lukšík – Jurčík, Škopek, Klega – Látal, Chalupa, Hoffmann, Rozkydal, Hanák, Koláček, Karola, Linek

TŘINEC: Klus (45. Šál) – Guzdek, Sabela, Mikula, Wojtas, Hlavenka – Marthaus, Bukva, Vojtěch Karch, Uherek, Vitásek, Mlčoch, Honsárek, Heczko.

HC KOZUBOVÁ – HC HRÁDEK 0:5

Vždy útočně laděný Hrádek ve finále poněkud změnil taktiku, vesměs po celé utkání si hlídal zadní vrátka a útočil ze zadních pozic. Ke konci první se dostal do brejku Drapa a prostřelil Ligockého. Vzápětí bylo hráčům Kozubové ještě hůře, protože M. Pav v přesilovce přistrčil kotouč Drapovi a ten slavil podruhé.

Hokejisté Kozubové ztratili půdu pod nohama poté, co Szotkowski trefil kolenem M. Pava a vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Do role mstitele se stylizoval J. Pav, v úvodu dlouhé přesilovky navýšil vedení Hrádku na 3:0.

Zatímco Kozubová i ve třetí části hry narážela na pozorného brankáře Wantuloka, Hrádek navýšil svůj náskok zásluhou Branczyka a Drapy, který po dalším sólovém úprku završil svůj hattrick.

Roky nejde zastavit, v mužstvu máme několik čtyřicátníků. Byla to jedna z posledních šancí, jak soutěž vyhrát. Podle mého rozhodla častá vyloučení na naší straně a pak také hra v oslabení. Za stavu 0:3 jsme to otevřeli a snažili hrát vabank. Eda všechno chytil a také čas byl proti nám,“ litoval obránce Kozubové Robert Pszczolka.

Na celou sezonu se zkušený hráč dívá kladně. „Ani by nás nenapadlo, že se dostaneme do finále, bylo to pro nás velké překvapení. Je to škoda, když už jsme se do Werk Areny dostali, měli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Na druhou stranu Hrádek má velice zkušený mančaft, bylo to vidět,“ uznal Pszczolka.

Hrdinou finálového klání byl útočník Hrádku Milan Drapa, autor tří zářezů. „Bylo to o štěstí, nejsem žádný velký střelec. Kluci viděli, že mi to jde, tak to hráli na mě. Ten šestý titul nás velmi těší. Loňská sezona byla možná zlomová. Zřejmě jsme si mysleli, že jsme neporazitelní, vrátili jsme se zpátky na zem. Letos jsme dokázali, že hokej hrát umíme. Útočili jsme ze šestého místa po základní části, možná nám soupeři tolik nevěřili,“ přemítal hráč zápasu.

BRANKY A NAHRÁVKY:12. Drapa, 15. Drapa (M. Pav), 21. J. Pav (Walach), 38. Branczyk (J. Pav), 45. Drapa. (M. Pav). Vyloučení: 4:3, Szotkowski 5+do konce. Využití: 0:2. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2.

KOZUBOVÁ: Ligocki – Fajkoš, Pszczolka, P. Szmek, Zachara, Di-Giusto – Worek, Blahut, Haratyk, Mechel, Heczko, Jurosz, Szotkowski, Kostka, Plucnar, Lisztwan, Cienciala, Martynek.

HRÁDEK: Wantulok – M. Pav, Bocek, Walach, Maryniok, Lorenzi, P. Pyszko – Cieslar, Branczyk, Rusz, Drapa, Szlaur, M. Szmek, M. Pyszko, J. Pav.

Komentáře