Za půl hodiny chytili zloděje kol

JABLUNKOV Policisté z Jablunkova chytili zloděje, který na Jablunkovsku a Třinecku ukradl nejméně tři jízdní kola.

„V úterý v podvečerních hodinách policisté z obvodního oddělení Jablunkov prováděli běžnou hlídkovou činnost ve svém rajónu. Projížděli parkovištěm u jednoho z marketů v Jablunkově, kde je oslovila žena. Ta byla velmi rozrušena. Mužům zákona sdělila, že ji bylo odcizeno pánské horské jízdní kolo, které měla zaparkované v kovovém stojanu a zabezpečené lankovým zámkem,“ popisuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Žena popsala policistům, jak vypadalo odcizené kolo a ti se bez váhání vydali do terénu. Prověřili blízké okolí, vlakové nádraží až dojeli do obce Hrádek, kde už v jedné z bočních ulic viděli cyklistu na kole, které odpovídalo popisu ženy. Ve chvíli, jak muž spatřil policejní hlídku, zrychlil do tempa a snažil se ji ujet. Neuběhlo ani třicet minut od krádeže kola a cyklista se k činu mužům zákona doznal.

„Následovalo již zadržení podezřelého a práce kriminalistů. Sedmatřicetiletý muž se přiznal i k dalším dvěma skutkům, kterých se dopustil v dubnu letošního roku. V obou případech měl odcizit jízdní kola a to v obci Návsí a ve městě Třinec,“ doplnila Machalíková.

Jelikož se muž obdobného jednání v posledních třech letech dopustil opakovaně, hrozí mu nyní pobyt za mřížemi až na tři léta. Kriminalisté na podezřelého muže dali návrh na vzetí do vazby. Obviněný muž svým jednáním způsobil škodu zhruba ve výši třicet tisíc korun.

Komentáře