Zabíjačka v Mostech aneb akce pro celou dědinu

dav

MOSTY U JABLUNKOVA Poslední listopadový den obec Mosty u Jablunkova ožila akcí s bohatým programem. Na mostořské zabíjačce se prodávaly speciality, soutěžili jedlíci, věštilo se, rozsvítil se vánoční strom, nechyběla barmanská show a dokonce přišel i Mikuláš.

Hlavním lákadlem sobotní akce byla tradiční zabíjačka prasete a prodej zabíjačkových specialit. Velký zájmem se těšila soutěž jedlíků, ve které zvítězil zkušený borec z loňska. Venku hrála kapela Druhá náhoda, prodávaly se různé dobroty a užitečné řemeslné výrobky, kováři předváděli svá kouzla se železem, koníci byli připraveni povozit nejen děti a dokonce se i věštila budoucnost tak, jak se to dělávalo na svatého Ondřeje. Po setmění andílci ze školky přivolali Mikuláše. Ten rozdal mikulášskou nadílku a byl čas na rozsvícení obecního vánočního stromu. Vše se povedlo na jedničku a spěchalo se do tepla.

V útulném prostředí Kasowego byl připraven vánoční jarmark dětí ze základní školy, které si po vydařeném prodeji odpočinuly u hrané pohádky. Dospělí mohli mezitím navštívit zrekonstruované prostory budovy, kde byly instalovány fotografie s tématikou starých dřevěnek.  Energii do žil všem nalila barmanská show a zlatým hřebem večera byl koncert kapely BLAF. Ten nakonec zvedl lidi ze židlí a skvěle ukončil vydařený den.

Komentáře