Zachraňovali cyklistu pod Filipkou

NÁVSÍ Záchranáři museli včera dvakrát oživovat zraněného 43letého cyklistu, který ležel bez známek života na lesní cestě  v oblasti Filipky. V kritickém stavu ho do nemocnice převezl vrtulník.

Informaci o zraněném muži obdrželi pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska včera před tři čtvrtě na sedm. Na pomoc vyjela nejbližší posádka RZP z Jablunkova, vzlétl vrtulník LZS a záchranáři požádali o součinnost také Horskou službu Beskydy.

Třiačtyřicetiletého cyklistu nalezl ležícího a s poškozenou přilbou na lesní cestě poblíž jízdního kola jiný cyklista. Protože nejevil známky života, zahájil u postiženého nepřímou srdeční masáž.

Po svém příjezdu na poskytnutou první pomoc navázala pozemní posádka ZZS a následně letečtí záchranáři. Za pomocí přístrojové techniky a léků se jim podařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Po chvíli však opět došlo k selhání oběhu a v resuscitaci bylo nutno pokračovat. Nakonec záchranáři dokázali znovu obnovit krevní oběh postiženého a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení – uvedl tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Posádka vrtulníku muže v kritickém stavu přepravila na pracoviště urgentního příjmu FN Ostrava. Policisté dosavadním šetřením nezjistili případný podíl cizí osoby na pádu cyklisty.

Komentáře