Zahrádkaři z Vendryně vystavovali svou úrodu

VENDRYNĚ Základní organizace českého zahrádkářského svazu ve Vendryni minulý víkend v domu PZKO vystavovala to, co se jim letos na polích a zahrádkách urodilo.

A bylo se na co koukat. Vystavovaných kousků bylo víc než dost od jablek, rajčat, až po keramiku či ručně zdobená trička.

Raritou celé výstavy byla bezesporu rozkvetlá jabloň.

„Kvetla na jaře, kvete i na podzim, jablka budeme sbírat na Vánoce, asi chtěla být také na výstavě,“ smála se hlavní organizátorka výstavy Božena Nožková.

Dalším zvláštním kusem byla divoká rajčata, která vyrostla na louce ve Vendryni.

Nejvíc druhů jablek vystavoval Jiří Mintrenga.

„Zahradničení je mým velkým koníčkem, ale není to jen zábava, je to dřina, a to celoroční. Na zahradě mám 35 jabloní, ale na některém stromě i tři druhy jablek. Letošní úroda byla velmi slabá. Bylo to zapříčiněno mokrým a chladným květnem, kdy včely z toho důvodu nelétaly. Červen byl pro změnu moc suchý. Teď úrodu ničí osy a sršni, jablko napíchnou a ono pak začne hnít, každý rok není posvícení,“ vysvětlil Mitrenga.

„Spolupracujeme se školami a školkami, vystavujeme obrázky, které nám namalovaly děti. Pro ně pak přichystáme tombolu, dáme jim zákusek,“ vysvětlila Božena Nožková, která vystavovala rajčata, papriky, hroznové víno, ale i keramiku a ručně zdobená trička.

Návštěvníci mohli zakoupit domácí zákusek s kávou, k jídlu bylo velmi pestré menu.

Komentáře