Zajděte s dětmi do knihovny, v sobotu tam bude Den pro dětskou knihu

TŘINEC Tato sobota bude v třinecké knihovně patřit dětem. Bude se tu konat už tradiční celostátní festival Den pro dětskou knihu.

Do knihovny přijede oceňovaný ilustrátor Patrik Antczak, divadlo zahrají talentovaní žáci třinecké Základní umělecké školy a celý den bude vysílat Pohádkotelka.

„Přijede vynikající ilustrátor Patrik Antczak, který pro děti připravil workshop, díky kterému rozpohybují svou oblíbenou knihu. Moc se taky těším na žáky třinecké Základní umělecké školy v Třinci, kteří své představení odehrají v podstatě v celé knihovně,“ popisuje sobotní program Marika Zadembská z Knihovny Třinec.

Patrik Antczak získal za svou práci několik ocenění. Za knihu Alfabeta obdržel například prestižní Zlatou stuhu. Jeho zatím poslední kniha Left and Right vyšla v newyorském nakladatelství Emmemm Publishing. Na motivy této knihy připravuje Antczak sobotní workshop.

Žáci třinecké Základní umělecké školy odehrají pro návštěvníky Dne pro dětskou knihu speciální představení s názvem O velrybím putování. To se bude odehrávat v prostorách knihovny a příběhem diváci doslova projdou.

V knihovně také můžete koupit dárky pod stromeček. Do Třince přijede knihkupectví Kapitola z Frýdku-Místku s výběrem toho nejlepšího z dětské literatury. Chybět nebude ani tradiční Pohádkotelka, které bude živě přenášet čtené pohádky.

Přihlášky na workshop a divadlo najdete na webu Knihovny Třinec.

Komentáře