Zaměstnanci Werku dostanou přidáno

TŘINEC Zaměstnanci Třineckých železáren si v příštím roce přilepší. Vedení hutě se dohodlo s představiteli Základní organizace odborového svazu KOVO. Průměrná mzda by v příštím roce měla překročit 36 tisíc korun.

Dodatek kolektivní smlouvy zaručuje růst ve výši 8 % základní složky mzdy a o další 4 % v případě splnění plánovaného hospodářského výsledku firmy.

„S ohledem na dobré hospodářské výsledky byly zaměstnancům na návrh představenstva firmy ještě letos vyplaceny mimořádné odměny, čímž se podle předběžných propočtů zvýší průměrný výdělek o 1500 korun měsíčně, oproti dojednané výši pro rok 2018. Příští rok by průměrná mzda v TŽ měla překročit 36 tisíc korun za předpokladu, že firma bude prosperovat,“ vysvětluje Petra Macková Jurásková, tisková mluvčí Třineckých železáren.

 

Součástí dohody je také nárůst příspěvku zaměstnavatele do penzijního připojištění zaměstnanců o 350 korun.

Výrazný růst mzdových nákladů by podle slov generálního ředitele Jana Czudka měla huť v této výši ekonomicky zvládnout, ale je třeba zvýšit produktivitu práce. „Zaměstnance chceme odměnit za jejich náročnou práci. Nesmíme však ohrozit ekonomickou stabilitu firmy a rozumně rozdělit prostředky do investic, nákladů na energie, spotřeby materiálu a surovin, oprav,“ doplnil.

Zástupci odborů jsou s výsledkem dohody spokojeni. „Důležité je, že jsme společně dospěli k dohodě, která je pro obě strany akceptovatelná. Růst je v současnosti jeden z nejlepších výsledků uzavřených kolektivních dohod v průmyslovém odvětví,“ konstatoval předseda ZO OS KOVO TŽ Marcel Pielesz.

Komentáře