Zastávka, nebo kozio budka?

dav

NEBORY Cesty, tělocvična, vodovod? Všechna tato témata se na setkání vedení Třince s lidmi z Nebor objevila. Největší emoce ale doprovázely diskuzi na téma nové autobusové zastávky u školy.

„Ta stará sice byla škaredá, ale plnila svou funkci. Teď tu máme novou, pěknou, ale vejde se do ní šest školáků s aktovkami. Zbytek musí stát mimo a moknout. Ráno tam nastupuje 20 až 25 dětí. Co bude v zimě, když bude mít autobus zpoždění a ty děti tam budou půl hodiny stát a bude na ně sněžit?“ zazněly hlasy místních.

„Je to typizovaný projekt na zastávky, který splňuje normy,“ snažila se vysvětlit situaci starostka Věra Palkovská a dodala, že Nebory jsou první lokalitou, kde se zastávky lidem nelíbí. Její vysvětlení ale vyvolalo spíš smích než pochopení.

Proč je v Neborech malá zastávka? Město totiž rozhodlo s architektem, že z hlediska jednotného konstrukčního a estetického vzhledu budou v centru města umístěny prosklené přístřešky, které jsou větší.

V těch částech města, kde je příměstská doprava, budou umístěny zděné přístřešky o rozměrech 3 m x 2 m. Taková zastávka je teď i v Neborech u školy, kde je ale ráno často provoz větší, než v centru města.

Mezi lidmi se také rozkřiklo, že nová zastávka stála přes 2 miliony korun. Toto ale není pravda. „Přístřešek zmiňované autobusové zastávky v Neborech u školy stál 105 902 korun bez DPH,“ upřesnila Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Komentáře