Železárny slaví 180 let. Podívejte se, co chystají

TŘINEC Třinecké železárny letos slaví 180 let – 1. dubna roku 1839 byla slavnostně zapálena dřevouhelná vysoká pec. V dubnu začnou oslavy.

Pokud se chcete seznámit s dějinami hutnictví u nás, určitě se stavte do Muzea Třineckých železáren a města Třince, kde bude v dubnu otevřena nově rekonstruovaná stálá expozice.

„Stálá expozice s chronologicky řazenou historií získá nový kabát pro poutavější vyprávění, ale vybavujeme ji i moderními technologiemi, abychom návštěvu u nás ještě zatraktivnili,“ prozrazuje vedoucí muzea Eva Zamarská. Otevření je naplánováno na 2. dubna.

Toho dne také začnou oficiální oslavy výročí, které pak protknou všechny tradiční aktivity Třineckých železáren pro veřejnost.

Samozřejmě se jedná o Hutnický den s bohatým hudebním programem, který letos proběhne v sobotu 4. května v areálu Werk Areny. Chystá se také tradiční oceňování nejlepších zaměstnanců v jeho předvečer na galavečeru Královna ocel 3. května.

Pro tuto speciální příležitost huť do Třince pozvala unikátní hudební show Vivaldiano Reloaded. Vizuální koncept barokní hudby v rockovém pojetí skladatele a muzikanta Michala Dvořáka z kapely Lucie s novými 3D projekcemi zavítá po Bratislavě, Brně a Praze také do Třinecké WerkAreny. A to v pátek 3. května večer.

Na zájemce čeká v letošním roce unikátní příležitost prohlédnout si provozy Třineckých železáren, které mimořádně uspořádají pro omezený počet návštěvníků Dny otevřených dveří.

Komentáře