Zlín znovu vyškolil Oceláře. Odpočineme si od sebe a bude to lepší, věří Cienciala

TŘINEC Oceláři proti Zlínu opět neproměnili ani jednu přesilovku, dopustili se několika nedůsledností v obraně a s neoblíbeným soupeřem padli potřetí v probíhajícím ročníku.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC AUKRO BERANI ZLÍN 2:4

Zlín opět vsadil na precizní defenzívu a v úvodní periodě vytěžil z minima maximum. Obrana dala trestuhodně moc prostoru dvojici Bukarts – Šlahař a bylo to 0:1.

Vyrovnání přišlo ještě před sirénou, z premiérové trefy v extralize se radoval bek Musil.

Ve druhé třetině se po individuální akci prosadil Růžička a zdálo se, že Oceláři jsou na nejlepší cestě k vítězství.

Jak naložit s početní výhodou předvedl Třineckým pozapomenutý Honejsek po spolupráci s Bukartsem.

Oceláři se snažili jít za vítězstvím, ale nepohlídali si zadní vrátka – zcela nepokrytý Šlahař nedal Hrubcovi šanci a posléze jim čtvrtou ránu zasadil Ondráček.

„Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, měli jsme je využít.Škoda toho gólu na 2:2. Když pak Zlín dal na 2:3 a 2:4, už bylo po nás. Třetí třetinu jsme měli odehrát lépe,“ přiznal útočník Ocelářů David Cienciala.

V posledním klání před reprezentační pauzou Třinec znovu nevyužil ani jednu početní výhodu a navíc inkasoval v oslabení. „Na přelomu ledna a února  bylo hodně zápasů. Teď máme několik dnů volna, odpočineme si od sebe a věřím, že po pauze se dáme dohromady a bude to lepší,“ dodal Cienciala.

BRANKY A NAHRÁVKY: 20. D. Musil, 25. Růžička – 11. Šlahař (Bukarts, Fořt), 41. Honejsek (Bukarts, Freibergs), 56. Šlahař (Honejsek, Fořt), 58. J. Ondráček. Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Lederer, Zika. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4490. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:3.

TŘINEC: Hrubec – Krajíček, Doudera, Kovář, Musil, Linhart, Jank – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, Vlach, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

ZLÍN: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka, Matějíček – Bukarts, Šťastný, Okál – Honejsek, Fořt, Šlahař – Fryšara, Popelka, Ondráček – Kratochvíl, Sedláček, Gago.

 

Komentáře