JABLUNKOV Základní škola v Jablunkově se již po třinácté zapojila do charitativní sbírky Pomozte dětem AKCE KUŘE. V tomto roce vybrala rekordních 69 042 Kč!

„Iniciátorem akce byl Školní parlament, který se chtěl zapojit do nějakého celostátního charitativního projektu. Volba padla právě na akci pro děti – kuře. V prvním ročníku jsme sbírku zorganizovali pouze v naší škole. V dalším roce – a to díky žáků, Dianě Rathouské a Janu Lewinskému jsme přidali pevné kasičky ve velkých obchodech a v následujícím roce jsme vyrazili do ulic. V dnešní době za celou akcí stojí tým asi šedesáti lidí, připravili jsme kolem 900 dárečků,“ zavzpomínala na začátky akce hlavní iniciátorka Jana Sagitariová.

„Letos jsme se již po třinácté zúčastnili sbírky NROS  Pomozte dětem AKCE KUŘE. Samotné sbírce předcházela pečlivá příprava, kdy žáci se svými pedagogy  a pedagogové ve svém volném čase vyrobili, nakreslili, vystřihli, slepili, uháčkovali, upekli  celkem 995 různých dárečků s motivem kuřete. V pondělí 15. 4. proběhlo zapečetění všech kasiček. Další den výběrčí zavítali do jablunkovských škol, kde byli všichni žáci i učitelé nadmíru štědří. Vždyť jen naše škola vybrala 14 312 Kč.

Ve středu se žáci ve žlutých tričkách rozběhli do ulic našeho města a kasičky se plnily příspěvky Jablunkovanů.  V následujících dvou dnech jste naše dobrovolníky také mohli spatřit v kostelech. V úterý 23. 4. za státního dozoru byly kasičky rozpečetěny a všechny darované peníze sečteny. Vybrala se rekordní částka, a to 69 042 Kč, tuto částku považujeme za fantastickou. Celkem jsme za 13. ročníků odeslali na konto 502 667 Kč. Děkujeme organizátorům sbírky, žákům naší školy a pedagogům. V neposlední řadě patří velké díky všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou. Děkujeme!“ dodaly žačky osmé trřídy Marie Kantorová a Veronika Sventková.

Komentáře