TŘINEC V předehrávaném utkání fotbalisté Třince obrali o bod Hradec Králové pošilhávající po nejvyšší soutěži. „Dobrý bod,“ zaznělo jednohlasně z třineckého tábora.

FK FOTBAL TŘINEC – FC HRADEC KRÁLOVÉ 2:2

Třinečtí, stejně jako v Jihlavě, zaznamenali vedoucí branku. Opět se prosadil útočník Dedič, tentokrát to však nebylo ze hry, ale po nacvičeném rohovém kopu.

Standardní situace zahrávané extřineckým Kateřiňákem byly silnou zbraní Votroků. Před přestávkou se po rohovém kopu zblízka prosadil Šípek a po změně stran po dalším centru od rohového praporku hlavičkoval pod břevno Martinec.

Třinečtí nesložili zbraně, po jedené z několika křídelních akcí Janošíka se dostal k míči střídající Arroyo a zajistil Třinci aspoň bod.

Jak viděl utkání trenér Třince Tomáš Jakus?

Hodnotí se mi to dobře, protože kdyby mi někdo před utkáním řekl, že s Hradcem remizujeme, bod bych asi bral všemi deseti. Na Hradec jsme se připravili, ale to, co jsme si řekli, kluci v úvodu neplnili. Hradec nás trošičku zmátl rozestavením, udělal změnu, na kterou se dalo reagovat.

Chtěli jsme se na soupeře natlačit a znepříjemnit mu rozehrávku, protože jsme věděli, že když se Jirka Kateřiňák i ostatní středoví hráči dostanou na míč, mají velmi kvalitní mezihru a také velmi kvalitní hráče v předu, kteří se dostávají do takových rotací, že je hrozně těžké je zachytávat.

Možná nám trochu uškodil brzký gól, protože kluci pak začali bránit. Po gólu jsme zalezli a to byla voda na mlýn Hradce. Pustili jsme soupeře k jeho hře a konec prvního poločasu byl v režii Hradce. My jsme se jen bránili a chtěli přečkat první poločas.

Ve druhém poločase jsme udělali změny, které nám prospěly. Dali jsme tam Janošíka, Luise Arroya, oba dva byli u vyrovnávací branky. Neříkám, že jsme byli lepší, to určitě ne, ale druhý poločas už byl vyrovnanější. Myslím, že jsme Hradci byli rovnocennějším soupeřem.

Jsme v situaci, že nemůžeme hrát na krásu. Jdeme bojovat zápas od zápasu, nic jiného nám nezbývá. Máme těžké rozlosování, všichni naši soupeři hrají buď o postup nebo o záchranu. Musíme to urvat silou, každý bod pro nás bude cenný, abychom se mohli po sezoně radovat.

BRANKY: 10. Dedič, 72. Arroyo – 25. Šípek, 63. Martinec. Rozhodčí: Klíma. ŽK: Kvída. Diváci: 410. Poločas: 1:1.

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs, Kušnír – Omasta, Vaněk, Weber, Buchvaldek (65. Arroyo) – Schwendt (46. Janošík), Dedič (87. Demjan). Trenér: Jakus.

HRADEC: Ottmar – J. Pokorný, Kvída, Martinec – Kopečný, Kateřiňák (82. W. Da Silva), Jukl, Zorvan, Leibl (74. Urma) – Vlkanova (71. Durdević), Šípek. Trenér: Frťala.

Komentáře